wtorek, 15 października 2013

Przyszpitalnie


Czas zacząć publikować zdjęcia z naszych wypadów. Na początek stosunkowo niedawno opuszczone miejsce, znajdujące się niedaleko Łodzi.

Na terenie znajduje się piękny komin, w zdecydowanej większości pokryty czerwonym bluszczem. Wygląda naprawdę ładnie, kolorowo górując nad okolicą.Jest komin, jest i kotłownia. Prowadzi do niej podziemny korytarz. Wysokość wynosi tutaj około dwóch metrów, więc nawet duży explorer da sobie radę :)Po wyjściu na górę naszym oczom ukazuje się taki widok. Hala kotłowni z ciekawą, łukową konstrukcją dachu, niestety w kiepskim stanie.

  

Sporo rur, specjalistycznych przyrządów, zaworów.
 A w pomieszczeniu obok...Postanowiliśmy, że na tym nie poprzestaniemy. Znaleźliśmy wejście do kolejnego budynku. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że na miejscu jest mnóstwo sprzętu, który przydałby się niejednemu szpitalowi czy przychodni lekarskiej.

Znaleźliśmy 11 wózków inwalidzkich, w całkiem niezłym stanie.
Do tego całą masę łóżek, które dosłownie leżały piętrami w wielkiej sali.Oraz chodzik inwalidzki.Znalazł się także oldschoolowy aparat telefoniczny :)


Wypad można uznać za udany. Smuci nas jednak fakt, że na miejscu pozostało dużo sprzętu, który wydaje się nadal sprawny i mógłby posłużyć za wyposażenie dla biedniejszych ośrodków rehabilitacyjnych. Co poradzić...

Explorersi, zachęcamy do poszukiwań!
My niebawem wracamy, z kolejną porcją zdjęć.

2 komentarze: