czwartek, 4 sierpnia 2016

Było minęło: Drukarnia Oświatowa im Stanisława Staszica

Witajcie :)

Dzisiaj otwieram nowy cykl na blogu pod nazwą "Było minęło". Będzie to cykl o budynkach, których nie da się już sfotografować.

Na początek obiekt, który mijałem często gdy byłem nastolatkiem czyli Drukarnia Oświatowa im Stanisława Staszica która mieściła się przy Kominiarskiej 1 na Bałutach.

Niestety ciężko o jakiekolwiek informację apropo tego obiektu więc wpis będzie wyłącznie zdjęciowo-filmowy.

Fot: ze zbiorów Doroty Szymonowicz

Gdy byłem nastolatkiem byłem tam na Festiwalu Hip Hopu i Graffiti "Meetings Of Styles".
Budynek stał zniszczony do 2008 r. kiedy nastąpiła jego rozbiórka.
 Fot: Adam Mickiewicz (zdjęcie z Panoramio)

Fot: Adam Mickiewicz (zdjęcie z Panoramio)

Przez 18 lat na tej działce nie dzieje się kompletnie nic i jest kompletnie zarośnięty. Całkiem niedawno bezdomni zbudowali tam mały obóz.

 Fot: Radosław Stępień

Fot: Radosław Stępień

Na zakończenie zostawiam Was z świetnym filmem z 1976 autorstwa Zbigniewa Rybczyńskiego, który jest przegenialnym dziełem pokazującym Nasze Miasto, które od tamtego czasu zmieniło się bardzo. W 9:41 minucie widać opisywaną drukarnię po prawej stronie.


Do zobaczenia :)

4 komentarze:

 1. Byłem nastoletnim świadkiem świetności drukarni i jej upadku. Podobny los spotkał mieszczący się nieopodal Chemiskór, którego budynek zatarł się już w mej pamięci.

  Dużo jest obiektów, którym nie dano nowego życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie ukazałeś ten temat :) Dzięki wielkie za ten wpis i czekam na kolejne. Osobiście uważam, że drukarnie wrocław stoją na najwyższym poziomie w ten branży, dlatego też warto skorzystać z ich usług. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W drukarni CCS Druk Cyfrowy www.ccsdruk.pl do każdego zlecenia podchodzimy z dbałością o detale. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy wiesz, ale za zamieszczenie reklamy należy zapłacić autorowi bloga.

   Usuń